Spis powszechny 2021

Szanowni Mieszkańcy Gminy Książ Wlkp., 

od 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Badanie realizowane jest co 10 lat, a udział w nim jest obowiązkowy. Spis ma charakter opiniotwórczy, a w oparciu  o jego  wyniki, opracowywane są  długoterminowe kierunki rozwoju oraz potrzeby społeczeństwa.   

Spis realizowany jest na trzy sposoby. Podstawową jego formą jest samospis internetowy, dostępny za pomocą specjalnie dedykowanej do tego aplikacji znajdującej się na stronie internetowej  Głównego Urzędu Statystycznego. Dla osób, które nie posiadają narzędzi do spisu przez Internet, w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. w sali nr 7, przygotowane zostało stanowisko spisowe. Osoby chętne do skorzystania z tej formy uczestnictwa w badaniu, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Gminnym Biurem Spisowym pod numer 61 2822001 wew. 30, 31, 34 lub  61 2822021, w godzinach pracy Urzędu (dane kontaktowe dostępne także na tablicy ogłoszeń).

Ponadto, z początkiem maja w ramach powszechnego spisu, swoją pracę rozpoczęli rachmistrzowie telefoniczni, którzy kontaktując się z Państwem poprzez warszawską infolinię, umożliwiają dokonanie spisu za pomocą wywiadu telefonicznego.                   Z uwagi na panującą pandemię – aż do odwołania –  nie będą oni realizować wywiadów bezpośrednich  i odwiedzać respondentów w domach.

Do Państwa dyspozycji, pozostaje również infolinia spisowa, obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej, dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Co istotne, wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.   

W przypadku wątpliwości dotyczących tożsamości rachmistrzów, prosimy  o kontakt                        z Gminnym Biurem Spisowym, z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.